youngEKO

w realizacji

Projekt youngEKO rozpoczął się wiosną 2020 roku, kiedy to zaprosiliśmy do współpracy młodych artystów – tych profesjonalnych oraz dopiero zaczynających grafików z całej Polski, by w formie grafiki zinterpretowali zagadnienia ekologii,  klimatu i zagrożeń, do jakich swoimi czynami doprowadził człowiek – by obrazem przekazać swoje myśli. Dostaliśmy wiele prac, które mieliśmy zaszczyt zaprezentować uczestnikom konferencji, a także widzom oglądającym online. Grafiki w jakże aktualny i dobry sposób odwzorowywały problemy ekologiczne i klimatyczne obecnego świata. Zapraszamy od obejrzenia wystawy w linku poniżej. 

W sobotę 14 listopada 2020 roku, w Hydropolis odbyła się konferencja, która transmitowana była online. Podczas konferencji mieliśmy okazję porozmawiać ze specjalistami o kondycji środowiska, zagadnieniach ekologicznych, a także o tym co miasto Wrocław robi dla poprawy stanu środowiska i co my, jako mieszkańcy i obywatele możemy zrobić samodzielnie lub grupowo. Konferencję poprowadziła niezastąpiona Ala Koźlik, koordynatorka projektu, a gośćmi byli Krzysztof Ziental, Kamil Zaremba, Paweł Lisowski i Anna Mękarska. Eksperci odpowiedzieli w ciekawy i merytoryczny sposób na nurtujące nas pytania i rozjaśnili wątpliwości dotyczące tego jak najskuteczniej i najlepiej działać. Dzięki ich pomocy my – mieszkańcy wrocławia, ale i innych polskich miast – możemy w lepszy sposób zadbać od dziś o nasze środowisko, zarówno naturalne, jak i to zmienione przez miasto i zapobiegać dalszej degradacji naszego środowiska. Konferencja dostępna jest do obejrzenia pod poniższym linkiem.

W ramach projektu youngEKO zapowiadamy również performance ekologiczny w reżyserii Alicji Sałaty pt ,,Czy będzie #OKEy?”, który swoją premierę będzie mieć w grudniu we wrocławskiej Barbarze. Kilkunastu aktorów za pomocą gry świateł, tańca i emocji postara się pokazać dokąd rozwój oraz ingerencja człowieka w naturę nas prowadzi. Całe wydarzenie będzie transmitowane online na mediach społecznościowych organizatorów. Zapraszamy serdecznie na wydarzenie i mamy nadzieję, że spektakl poruszy Państwa oraz zachęci do refleksji.

 

Projekt finansowany ze środków gminy Wrocław.

Partnerzy: