Bogaty w pustkę

na afiszu

Musical, którego premiera odbyła się 21 stycznia 2020 roku podczas gali ART JTM AWARDS 2019 w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia to niezwykły spektakl stworzony przez naszą organizację – w stu procentach przez młodzież i tylko młodzież. Jest to nurtujące dzieło sceniczne ukazujące globalny problem nieradzenia sobie z emocjami. Razem z głównym bohaterem, Panem Niktem, przemierzamy szlak emocji, który pozwala nam zrozumieć, jak dane z nich oddziaływują na nas i jak możemy sobie z nimi radzić. Musical ten skierowany jest nie tylko do młodzieży, ponieważ porusza wiele ważnych problemów, dotykających całe społeczeństwo w życiu codziennym.
Podczas spektaklu mamy okazję obiektywnie spojrzeć na człowieka, będącego więźniem różnych uczuć i tańczącego tak, jak mu zagrają. Pan Nikt, który dopiero się z nimi zaznajamia, może wydawać się przewrażliwiony, kruchy i naiwny, dopóki nie zdamy sobie sprawy, że na co dzień dzieje się tak z każdym z nas, bez wyjątku.
Pomoc w wyobrażeniu sobie poszczególnych emocji stanowią utwory muzyczne i układy, przedstawiające każdą z nich zarówno w sposób dosłowny, jak i wiadomość przekazaną między wierszami. W ten sposób, wszystkie odżywają, zagęszczają atmosferę na sali i pochłaniają widza, nawet jeśli on sam sobie tego wcale nie życzy.
Obejrzenie musicalu stanowi gwarancję przemierzenia krętej drogi, prowadzącej przez miłość, smutek, radość, złość i strach, które zaplatają się w jeden łańcuch i, choć wydają się różne, łączą się w jedno – impulsywną, ludzką istotę. Czy odważą się Państwo zagościć na naszym spektaklu i spojrzeć przez stworzone przez nas metaforyczne zwierciadło? Na to mamy właśnie nadzieję!

Obsada (21.01.2020): 
Pan Nikt – Antoni Chudzik
Radość – Mayaquen Wiśniewski
Miłość – Natalia Bednarczyk
Złość – Bartosz Strent, Karolina Butryn, Wiktoria Jarosz, Hanna Turłowicz, Bartosz Kaczmarek
Smutek – Zuzanna Kamińska
Strach – Jowita Kosowska, Katarzyna Jodłowska, Zuzanna Wypchło
Błąkająca się dusza – Alicja Sałata
Tancerki – Alicja Dłużniak, Kinga Kujawska

Realizatorzy: 
Reżyseria – Alicja Sałata, Michał Jagodziński
Scenariusz – członkowie młodzieżowej organizacji ART JTM
Kierownictwo muzyczne – Bartosz Strent

Previous
Next

Partnerzy: