Stopklatka

zrealizowany

Podczas tego oto projektu chcieliśmy w szczególny sposób docenić osoby, które walczą na pierwszym froncie z koronawirusem, pokazując siłę jedności naszego społeczeństwa w spocie. Umieszczony w przestrzeni internetu, udostępniany, upowszechniany jest wyrazem naszej wdzięczności wobec osób takich jak np. pracownicy medyczni oraz pokażemy solidarność społeczeństwa w tych trudnych czasach. Młodzież przedstawiła to w sposób kreatywny, wykorzystując i odkrywając w sobie nowe talenty. Chcieliśmy zebrać młodych, mniej i bardziej doświadczonych artystów, którzy lubią rysować, malować, tworzyć grafiki oraz dzieła artystyczne. Projekt oraz związane z nim warsztaty były także idealnym sposobem spędzenia czasu podczas pandemii ze swoimi rówieśnikami, rozwijając swoje pasje i dzieląc się nimi, czyniąc tym samym dobro dla innych.

Po zebraniu artystów dyskutowaliśmy na temat okazywania szacunku i wdzięczności osobom tak ważnym w tych czasach. Chcieliśmy uświadomić społeczeństwo, że dzięki tym bohaterom szybciej wrócimy do pewnego rodzaju normalności, a pokażemy to za pomocą dzieł artystycznych wrocławskiej młodzieży. Pomysły zespołu uczestników zostały podzielone między nich – każdy z nich stworzył swoją zaledwie kilku sekundową animację. Mogły to być animacja poklatkowa na kartce, z użyciem zdjęć i modeli w rzeczywistości, a także animacja komputerowa. Połączone utworzyły spot.

Realizując projekt, młodzież poprzez swoją twórczość uświadomiła swoim rówieśnikom, osobom młodszym i starszym jak istotne są działania osób, dzięki którym pandemia wygasa oraz możemy czuć się bezpiecznie. Ponadto młodzi artyści zdobyli nowe doświadczenia w pracy zespołowej, współtworzeniu animacji spotu (niektórzy uczestnicy mieli pierwszy raz w życiu mieć styczność z animacją w ramach tego projektu, mimo że są już obeznani z innymi formami sztuki) – rozwinęli swoje pasje i możliwości.

Autorzy spotu:
– Małgorzata Karatowicz,
– Agata Kamińska,
– Barbara Sroka,
– Daria Tynecka.

 

Projekt finansowany ze środków gminy Wrocław.

Previous
Next

Partnerzy:

Zmień rozmiar czcionki