Wrocland

zrealizowany

Czas epidemii to moment, kiedy młodzież może rozwijać swoje pasje, jednocześnie pomagając innym. Z kolei młodsza część naszego społeczeństwa, dzieci, pozostają w domach, a rodzice często nie mają pomysłu jak zagospodarować twórczo czas ich pociech (w szczególności, gdy teraz rodzice pracują, a dzieci nie chodzą do szkół). Tym projektem odpowiadamy także na potrzebę nieustannego rozwoju, kreatywnej edukacji i pielęgnowania wyobraźni. Warto też wspomnieć, że dzięki temu projektowi młodsza i starsza część naszego przedsięwzięcia odchodzi od komputera, telewizora i smartfonu, by twórczo spędzać czas.

Projekt zakładał stworzenie słuchowiska przez starszą młodzież Wrocławia dla młodszych odbiorców. W pierwszym etapie mieliśmy zamiar zebrać i zachęcić twórczych nastolatków do wspólnego napisania opowiadań, dzięki którym dzieci zanurzą się w magicznym świecie, który odciągnie ich od obecnej sytuacji. Po stworzeniu i zebraniu naszej „księgi” bajek i opowiadań wraz z twórcami zabraliśmy się za skład książki. Wszystkie efekty naszej pracy udostępniliśmy w przestrzeni bibliotek MBP Wrocław i nie tylko.

Historie napisane przez młodych artystów mają charakter edukacyjny, ponadto zachęciliśmy dzieci do czytania, a także zapewniliśmy rodzicom alternatywę spędzania wolnego czasu młodszej młodzieży choćby na czytanie opowiadań i wyłączenie się ze świata mobilnego. Dla uczestników jak i odbiorców projektu jest to forma kreatywnego i produktywnego spędzenia wolnego czasu oraz rozwój osobisty. Tym samym daliśmy możliwość kształcenia się starszej młodzieży w dziedzinie pisania opowiadań, mogli się oni także podzielić swoimi pasjami oraz zainteresowaniami z młodszymi wrocławianami. Wyprodukowane mini książeczki przekazane zostały także organizacjom i instytucjom pożytku publicznego. 

Autorki książki: Julia Błach, Jagoda Janicka, Zuzanna Madurska, Emilia Rynkiewicz
Ilustracje: Michał Jagodziński

 

Projekt finansowany ze środków gminy Wrocław

Previous
Next

Partnerzy:

Zmień rozmiar czcionki