Cytatowo 2

zrealizowany

Codzienny pośpiech ogranicza naszą zdolność do cieszenia się „małymi” rzeczami. Razem z mikroGRANTAMi młodzieżowymi oraz naszymi partnerami, czyli m.in. filie MBP we Wrocławiu, Psychologiem Agnieszką Piasecką i kolażystką Lidką Zajdzińską rzuciliśmy wyzwanie stereotypom, zadając wrocławianom pytanie: co jest tak naprawdę ważne? Dzięki warsztatom oraz wystawom sprawiliśmy, że społeczeństwo zatrzymało się na chwilę i doszło do refleksji nad mijającym życiem. Od czerwca do sierpnia 2019 udało nam się zorganizować wiele różnych wystaw – m.in. multimedialny mural w Przejściu Świdnickim. Kolejna edycja jest zdalna i adekwatna do panującej sytuacji. Nowe przemyślenia przemienione w cytaty, prócz dotychczasowej formy „wyjścia do ludzi” nabrały nowej formy – „żywe cytaty” na maseczkach. Przewodnia tematyka grafik tej edycji opiera się na ważnych tematach takich jak solidarność społeczna, czy nadzieja w czasach epidemii, oraz skłania do refleksji. Chcąc wyrażać siebie, swoje poglądy oraz inspirować społeczeństwo wokół nas zebraliśmy grupę kilkunastu osób – młodych aktywistów, społeczników, artystów. Razem z tym oto zespołem wirtualnie sprecyzowaliśmy nasze cele i omówiliśmy sposób ich przedstawienia. Po sformułowaniu naszych ważnych przekazów, stworzyliśmy grafiki wraz z Zuzą Tokarską, które zademonstrujemy już niebawem! Pierwsze cytaty na maseczkach już są na ustach przechodniów! Uczestnicy nosząc maski reprezentują swoje społeczne poglądy, tak aby świat po pandemii stał się lepszy. Prócz podstawowego przekazu projektu „Cytatowo” rozpowszechniamy użytkowanie masek wśród osób młodych i starszych, którzy często tego nie robią.
 
25 listopada zaprosiliśmy na transmisję prosto z BARBARY, gdzie prowadzący projekt: Emilia Rynkiewicz oraz Michał Jagodziński z ART JTM we współpracy z Martyną Kozdrą z Idź Pobiegaj zaprezentowali efekty pracy zespołu drugiej edycji Cytatowo, a także dyskutowali na temat cytatów – jaką rolę odgrywają w popkulturze, społeczeństwie XXI wieku, a także zdradzili tajniki jak nie dać się jesienno-pandemicznej chandrze, poradzić sobie z problemami dnia codziennego w tych czasach, nabrać więcej nadziei! 
 
Od 25 listopada przez 10 tygodni wraz z Idź Pobiegaj zaprasiliśmy także na facebookowe środowe odsłonięcia cytatów drugiej edycji wraz z ważnymi artykułami na temat nastrojów społecznych podczas pandemii.
 
Po zrealizowaniu projektu, zwiększyło się racjonalne użytkowanie masek w przestrzeniach publicznych dla dobra innych ludzi. Dzięki pozytywnym przekazom w przestrzeni miejskiej oraz internetowej ludzie doszli do refleksji, polepszą się nastroje społeczne. Uczestnikom zapewniliśmy kreatywne i produktywne spędzenie czasu bez wychodzenia z domu w tych trudnych czasach, spędzili oni także czas z rówieśnikami. Prócz rozwoju artystycznego i społecznego, uczestnicy mogli wyrazić siebie, będąc w pewnym sensie żywą reklamą naszych ważnych przekazów, chodząc w maseczkach Cytatowo 2.
 
Od 8 marca dostępna jest wystawa plenerowa cytatów drugiej edycji przy ul. Hercena 13 – serdecznie zapraszamy na Przedmieście Oławskie!
 
 
Projekt finansowany ze środków gminy Wrocław.
Previous
Next

Partnerzy: