ON AIR

zrealizowany

Osamotnienie, niepokój i gwałtowne oderwanie od codzienności – te zmory towarzyszyły nam wszystkim podczas koronawirusowej izolacji. Wiele z nas straciło cały zapał, by w ogóle coś robić, a cały dzień najchętniej spędzałoby w piżamie. Izolacja to jednak nie tylko źródło problemów, ale i również wyzwanie – każda trudna sytuacja stanowi dla człowieka szansę do rozwoju. Nie każdy jednak miał na tyle siły lub inwencji twórczej, by owy czas zawieszenia przekuć w coś kreatywnego i zabawnego, a ciągły stres i niepewność, brak kontaktu ze znajomymi nie wpływały dobrze na cały odbiór sytuacji.

Właśnie po to, by pomóc młodzieży dostrzec ów dobrą stronę i zmotywować ją do ciągłego rozwoju, powstał projekt ON AIR, w którym różni wrocławscy działacze i, wytrzymali na trudne obecne warunki, artyści przedstawili swoje sposoby na radzenie sobie z izolacją i opowiedzieli o tym, jak ta pomogła im się artystycznie rozwinąć. Mimo że, miejmy nadzieję, czas całkowitej izolacji mamy już na dobre za sobą, ciekawych i kreatywnych pomysłów na samorozwój, w dobie pewnego odcięcia od świata, czy też po prostu na nietuzinkowe spędzanie czasu nigdy za wiele. Działacze i artyści, z którymi rozmawialiśmy, to ludzie niesamowici, chętni do dzielenia się swoimi własnymi przeżyciami i doświadczeniami z innymi. Bowiem czas izolacji jest właśnie tym – wspólnym działaniem dla pomocy i korzyści wszystkich ludzi. To czas działania razem, jako wspólnota.

Projekt jest realizowany z Młodymi Kulturalnymi i liczymy na to, że okazał się on zarówno inspiracją, jak i kojącym uściskiem wsparcia w ostatnich miesiącach dla wielu nastolatków i nie tylko. Serię wywiadów poprowadzili Julia Błach i Rafał Wasilik, przy nieocenionej pomocy technicznej i realizatorskiej Piotra Michnika. Nic nie odbyłoby się jednak bez obecności cudownych ludzi, z którymi mieliśmy okazję rozmawiać: Zuzi Madurskiej, Gracjana Ciupy, Janki Imieli, Gustawa Malinowskiego, Maksyma Szydy, Laury Kwoczały i Julii Zwolińskiej. Ich kreatywne i nietuzinkowe pomysły rozbudziły w nas chęć i pomysły na dalsze działania, a także bardzo zainspirowały.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami!

 

Projekt finansowany ze środków gminy Wrocław.
Previous
Next

Partnerzy:

Zmień rozmiar czcionki