Mwro

zrealizowany

Łącząc przyjemne z pożytecznym chcieliśmy zaproponować nastolatkom wspólne spędzanie czasu przy edukacyjnej i rozwijającej kreatywność grze, do której dostęp ma bardzo duża część wrocławskiej młodzieży. Chcieliśmy jednocześnie oddać uroki naszego wspaniałego miasta, przenosząc je na serwery.

Łącząc grę w Minecrafta ze wspólnymi rozmowami na platformie Discord uczestnicy byli w stanie integrować się poprzez rozmowy głosowe, a także łączyć się w grupy – dzielnice Wrocławia, które razem zbudowali. Chcieliśmy wykorzystać czas spędzany przez nastolatków przed monitorami komputerów do działań społecznych w większym gronie – wspólne konstruowanie wirtualnego miasta, rozmowy, integrację, dzielenie się pasjami i wymiana doświadczeń.

Dzięki realizacji projektu zjednoczyliśmy większą grupę młodzieży, pozwalając im produktywnie spędzić czas podczas epidemii wraz z rówieśnikami w wirtualnym Wrocławiu bez wychodzenia z domu. Ponadto uczestnicy nabrali umiejętności przestrzennego i kreatywnego myślenia, a także w sposób nietuzinkowy spędzili czas przy grze. Warto także wspomnieć o lepszym poznaniu naszego miasta poprzez cykl spotkań skupiających się na konkretnych miejscach we Wrocławiu.

 

 

Projekt finansowany ze środków gminy Wrocław.

Previous
Next

Partnerzy: