inER

zrealizowany

Escape Room to w dzisiejszych czasach korzystna forma rozwoju naszego mózgu. Zagadki wykorzystywane w tej formie rozrywki, mają przede wszystkim za zadanie „rozruszać” nasz mózg, który zmuszany do pracy, dużo dłużej zachowa swoją pełną sprawność. Dzięki temu podczas takiej gry nasz mózg rozwija się ciągle – bez względu na wiek. Patrząc na escape roomy z innej strony, bardzo wymagający jest proces stworzenia i wykonania takiej formy zabawy – od scenariusza, po zagadki potrzebne są nam: kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia. W dzisiejszych czasach często nie rozwijamy tych możliwości – zanurzeni jesteśmy w grach, smartfonach. Stąd wniosek, iż ludzie potrzebują kontaktu ze społeczeństwem w ciekawej przystępnej formie. 

I to właśnie taką formą są escape roomy. Zainteresowanie jest coraz większe, co razem z Exit19 i Centrum Innowacji Przejście wykorzystaliśmy w nowy, ciekawy sposób –   daliśmy możliwość wrocławskiej młodzieży jako jedynej w Polsce zapoznać się z konstrukcją escape roomów, ich zagadkami zagadkami, a także fabułą.

 Podczas tego projektu udało nam się zebrać 4 grupy powiązane z pokojami Exit19: Obłęd, Lochy króla Artura, Zdrada w Breslau oraz Klątwa Skarbu Majów. Natomiast w dwóch grupach- poniedziałkowej i czwartkowej nasi uczestnicy pracowali nad scenariuszami pokoi spotykając się w Centrum Innowacji Przejście. W sumie uczestniczyli w 3 warsztatach w escape roomie oraz 5 w Centrum Innowacji.

Projekt zawierał w sobie dwie formy warsztatów prowadzonych przez zespół ART JTM oraz Exit19. Pierwszy rodzaj warsztatów odbywa się w escape roomie Exit19. Miała on na celu poznanie firmy „od środka”. Podczas tych warsztatów uczestnicy zagrali w jednym z wybranych pokoi, zgłębili jego fabułę, zagadki pod okiem Mistrza Gry, a także poprowadzili grę dla innych grup. Podczas drugiego rodzaju warsztatów uczestnicy rozwinęli swoją kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia pod okiem zespołu ART JTM – stworzyli scenariusz nowych pokoi wraz z pomysłem na zagadki, które już niebawem znajdą swoje odzwierciedlenie w rzeczywistym świecie.

Previous
Next

Partnerzy:

Zmień rozmiar czcionki